GRY

Kreatywnie w Przedsiębiorczość to gra edukacyjna wykorzystywana do nauczania Podstaw Przedsiębiorczości w szkołach średnich. Gra stworzona została przez naszą firmę przy współudziale Politechniki Lubelskiej, Urzędu Miasta Lublin, a także innych podwykonawców.

Firma nasza odpowiedzialna była za zaprogramowanie całości gry dla uczniów, jak również przygotowanie panelu administracyjnego i panelu nauczyciela służących do zarządzania grą. Przygotowaliśmy również większą część grafiki wykorzystywanej w grze, w tym wszystkie wnętrza budynków.

Gra "Kreatywnie w Przedsiębiorczość" wykonana została w nowoczesnej technologii HTML5, z wykorzystaniem biblioteki CreateJS oraz pełnoekranowego rysowania na płótnie HTML5 (Canvas). Gra szeroko wykorzystuje zapytania asynchroniczne AJAX, a większość elementów interfejsu jest animowanych.

Kreatywnie w Przedsiębiorczość jest grą symulującą prowadzenie firmy w wirtualnym mieście. W grze istnieje wiele rodzajów budynków, z których uczniowie mogą korzystać. Są to np. agencje reklamowe, banki, biura do wynajęcia, siedziby kontrahentów, centra szkoleniowe i inne.

Fabularnie gra podzielona jest na 15 części (lekcji), podczas których uczniowie uczą się jak założyć i prowadzić firmę oraz rozwiązują zadania z czterech dziedzin wiedzy: matematyki, fizyki, biologii i chemii, dzięki którym zyskują punkty oraz zarabiają wirtualne pieniądze.

HardTrick

Zostań prawdziwym wymiataczem na desce!

Stwórz swojego skatera. Ucz się nowych tricków. Przejeżdżaj trasy. Zdobywaj nagrody. Odblokuj kolejne skateparki, deskorolki, ubrania!

Gra dostępna już wkrótce na iOS oraz Android.


Game by Piotr Wyszyński

RaceX: Cross

Zostań mistrzem Motocross!

Work in progress... Wkrótce więcej informacji.

Gra dostępna już wkrótce na iOS oraz Android.

Hidden Objects

Od dłuższego czasu bierzemy udział w tworzeniu serii gier z gatunku "Hidden Object Puzzle Game". Są to gry stworzone w technologii Flash oraz HTML5 umieszczane na stronie zleceniodawcy. Na potrzeby tego projektu wykonaliśmy ogromną ilość modeli 3D oraz renderów leveli do tych gier.

Dotychczas wykonane gry z tej serii to między innymi (kliknij aby zagrać):

i inne...

Dom przyjazny środowisku

"Mój dom przyjazny środowisku" jest projektem edukacyjnej aplikacji / gry komputerowej przygotowanej dla "Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo" przy wsparciu Norway Grants. Projekt ten dzieli się na dwie zasadnicze części: projektowanie energooszczędnego domu, oraz segregowanie odpadów.

W części projektowej podopieczni fundacji mają możliwość zapoznania się z tym, jaką ilość wody, prądu oraz ciepła zużywają lub generują poszczególne elementy wyposażenia domu. Mogą oni zaminić np. telewizor kineskopowy na telewizor LCD i obserwować jak spada zużycie energii w domu po dokonaniu takiego zakupu.

W części związanej z segregowaniem odpadów uczniowie mają możliwość poćwiczyć rozpoznawanie rodzajów śmieci i na czas wrzucać je do odpowiednich pojemników.

Aplikacja została stworzona w języku C++ z użyciem technologii DirectX. Wydana na płycie CD, przystosowana do działania w systemie Windows.

OPROGRAMOWANIE

Systemy internetowe

Zajmujemy się tworzeniem rozbudowanych serwisów oraz gier internetowych w oparciu o najnowsze technologie webowe: HTML5, Canvas, JQuery, Flash i inne. Po stronie serwera stosujemy sprawdzone rozwiązania oparte o frameworki. Wspieramy dowolne systemy bazodanowe.

Aplikacje mobilne

Tworzymy gry oraz aplikacje dla systemów iOS, Android i innych. Naszą specjalnością są technologie: Unity3D oraz PhoneGap gwarantujące przenośność wykonanej aplikacji pomiędzy dostępnymi na rynku systemami. Istnieje również możliwość tworzenia gier i aplikacji w natywnych SDK.

Programy dedykowane

Wykonujemy dedykowane oprogramowanie dostosowane do różnych systemów operacyjnych, w tym oprogramowanie wieloplatformowe oraz wykorzystujące rendering 3D. Posiadamy doświadczenie w technologiach: Qt, OpenGL, wxWidgets, Irrlicht, Ogre3D, Unity3D i innych.

GRAFIKA

Wykonujemy modele 3D, tekstury i animacje. Zapraszamy do obejrzenia naszych przykładowych realizacji:

DŹWIĘK

Dzięki współpracy z profesjonalnym studiem nagraniowym możemy zaoferować:

  • Nagrania wokalne
  • Nagrania instrumentalne
  • Produkcja muzyczna, mix, mastering
  • Nagrania dźwięków na potrzeby gier / filmów
  • Nagrania lektorskie w czterech językach:
    polski, angielski, rosyjski, niemiecki

BADANIA

W ramach dodatkowej działalności prowadzimy szkolenia oraz prace badawczo - rozwojowe w zakresie:

  • Prototypowanie i druk 3D
  • Projektowanie układów elektronicznych
  • Eksperymentalne systemy fotowoltaiczne

W działaniach tych współpracujemy z organizacjami:

O NAS

Jesteśmy młodą lubelską firmą skupiającą utalentowanych i ambitnych ludzi zainteresowanych tworzeniem wysokiej jakości gier komputerowych, grafiki 3D, animacji i oprogramowania.

KONTAKT

Pyramid Lab

ul. Dobrzańskiego 1
20-262 Lublin